logor

Denİz Güler

BİYOGRAFİ

 12 Ekim 1992 yılında Adana’da doğdu. Müzikle anne karnında klasik müzik dinleyerek tanıştı. Ailesinin yönlendirmesiyle 6 yaşında piyano çalmaya başladı. Küçük yaşta klasik müziğin temellerini alarak ünlü bestecilerin klasik eserlerini çaldı. Müzik öğretmenleri onun ”absolut kulak” (sesleri nota olarak duyma) olduğunu söyledi. Bu ileride eserleri deşifre ederken ve yaptığı aranjmanlarda çok işine yarayacaktı.Yaklaşık 10 sene piyano eğitimine devam etti. 13 yaşında metal müzik,Metallica ve elektro gitarla tanıştı. Ardından 19 yaşında klasik gitar ilgisini çekti ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Gitar Bölümü’nü birincilikle kazandı.
 
 Bu süre içerisinde Aniello Desiderio, Marcin Dylla, Goran Krivokapic, Zoran Dukic, Lorenzo Mitchelli gibi önemli isimlerle çalıştı. 2018 yılında mezun oldu.Bir yandan klasik gitar çalışmaya ve çeşitli sanat merkezlerinde öğretmenlik yapmaya devam ederken, bir yandan da elektro gitar repertuarını genişletmeye devam etti. Blues, rock, heavy metal, funk, neoclassic metal tarzlarını öğrendi ve onu bir sonraki seviyeye taşıyacak olan online öğretmeni Andy James’le tanışarak tüm derslerini bitirdi.
 
 ”Mondays” isimli bir jazz grubunda yer aldı. Çeşitli konserler verdi. Jazz standartlarını öğrendi. Repetuarını genişletti. Aynı zamanda ”Aşarhan Büyükgenç” ‘in ritim ve solo gitaristliğini yaparak konserlerinde yer aldı. Harun Tekin, Gökhan Türkmen, Simge Sağın gibi önemli isimlerle çalıştı.
 
 Youtube’da 2019-2020 yılları arasında ”Burçin Müzik” kanalında, gitaristlik ve aranjörlük yaptı.

VİZYONUMUZ

 2012 yılında yaşadığım aydınlanma, uyanışımla tüm hayatım değişti. Bambaşka biri oldum.
Mutluluğu, sevgiyi ve bilgeliği deneyimledim. Farkındalıkla gitar çalmaya başladıktan sonra tüm gitar çalışım, öğrenişim, stillerim değişmeye başladı. Bunun üzerine ”sonradan inşa edilmiş hafıza” ve ”öğrenmeyi öğrenmek” çalışmalarına başladım. Böylece vizyonum oluşmaya başladı; doğunun bilgeliği ve batının bilgisini harmanlayarak öğrencilere daha önce hiç tatmadıkları bir farkındalığı ve yaratıcılığı tattırmayı kendime vizyon edindim…
 
 Bunun üzerine uzun yıllar ve tecrübeler sonucu, gitar yogasını inşa ettim.
Yıllarca yoga yapmıştım; ancak yogadaki prensiplerin, gitardaki prensiplere ne kadar benzediğini fark etmem epey zaman aldı.
Bir gün bu fikir aklıma geldi ve ” Neden olmasın!” dedim. Bunun üzerine klasik gitar ve cardistry prensipleriyle birlikte gitaristlerin tüm merkezlerini güçlendirecek, tazeleyecek bir takım egzersizler yarattım.
 
 Vizyonumuz doğunun bilgeliği ve batının bilgisini harmanlayıp
ders videolarımda izleyeceğiniz ” Gitar Yogası”,  ”Cardistry” prensiplerini temel alarak sizden usta bir gitarist yaratmak,
hem de bu yarattığımız özel yöntemlerle sizi  farkındalığın, kendinizin derinliklerine sıradışı bir yolculuğa götürerek  sizlere bir yaratıcılık patlaması yaşatmaktır!

Aum Rock'n Roll